Denizdurumu

havayı takip etmenin en kolay yolu

Dikkat: Kuvvetli yağış !

Dikkat: Kuvvetli yağış ! Güneydoğu Anadolu bölgesinde yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bugün öğle saatlerinde kuvvetli yağış öngörülüyor. Yağışların, yarın sabah saatlerine kadar Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. 

Metereoloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (20-50 mm), Kahramanmaraş çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.   
FIRTINA GELİYOR 
Denizlerde Bodrum, Kaş, Alanya için fırtına uyarısında bulunuldu.  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Batı Akdeniz Bölgesi'nde hava parçalı bulutlu, bölgenin doğusunun ilk saatlerde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği bildirildi. Hava sıcaklığının 1 ila 3 derece azalacağı bölgede, en yüksek beklenen hava sıcaklıkları Antalya 19, Burdur 10, Isparta 11, Muğla 14 derece şeklinde olacağı belirtildi.  
Denizlerde öğleden sonra Bodrum ile Kaş arasında, akşam Kaş ile Alanya arasında fırtınamsı rüzgar, gece yarısından sonra ise fırtına beklendiği vurgulandı.  Rüzgarın Bodrum ile Kaş arasında kuzey yönlerden öğleden sonra 7, Kaş ile Alanya arasında kuzey yönlerden 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra 5 ila 7, gece yarısından sonra ise 8 kuvvetinde eseceği kaydedildi.  Dalga yüksekliğinin Bodrum, Kaş, Alanya'da 5 metreye kadar ulaşabileceği ifade edildi. 
Denizlerde havanın parçalı bulutlu, Antalya Anamur arasında ilk saatlerde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, görüşün yağış anında zayıf olacağı belirtildi.

Yorumlar